Przytulanki – na każdy dzień!

                                                                                     

 

Dlaczego maskotki odgrywają tak ważną rolę w życiu dziecka? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

 

Tygrysek, miś, postać z bajki – właściwie każda maskotka może stać się tą jedyną. Dziecko swojego ulubieńca wybiera już w pierwszych latach życia i towarzyszy mu on przez cały okres przedszkolny a niekiedy i dłużej. Na nas rodzicach spoczywa obowiązek zadbania, by wybór odpowiedniego przytulaka był odpowiedni. O czym warto pamiętać?

 

Maskotka początkowo może być z naszą pociechą wszędzie – w łóżeczku, na spacerach, placach zabaw czy wycieczkach. Dlatego dobrze by nie była zbyt wielka i mieściła się do plecaka czy torby. Dodatkowo ważne by była trwała – musi przetrwać z nami długie lata w nienaruszonym stanie. Przede wszystkim jednak musi być bezpieczna – nie zawierać małych elementów, które maluch łatwo może połknąć, czy niedokładnych szyć, które mogą go zranić.

 

Dlaczego maskotki jak żadne inne zabawki tak bardzo wpływają na rozwój Waszych pociech? Gdyż mają bardzo mało funkcji – nie grają, nie jeżdżą, samodzielnie się nie poruszają. Wymagają zatem od dziecka kreatywności i wyobraźni. Maluch bawiąc się w naśladowanie musi zaangażować całą swoją uwagę i pomysłowość w odgrywanie konkretnych ról.

 

Wpływ na rozwój wyobraźni to nie jedyna z funkcji przytulanek. Są pocieszycielami w chwilach złości, pozwalają się wyciszyć i uspokoić, wymagają opieki i uwagi. Są świetną pomocą przy uczeniu dziecka odpowiedzialności i uważności, dbania o innych.

 

Polecamy nasze pluszaki – z pewnością każdy rodzic w naszej szerokiej ofercie znajdzie przyjaciela dla swojego malucha: https://mojezabawki.com/296-przytulanki